Film Trasa HejtBusters 4

Szczecin – przybyliśmy, zobaczyliśmy i oczyściliśmy z hejtu :)

CrowdFest-nagroda

Dwa fascynujące dni w Szczecinie na dłuuugo zapadną w naszej pamięci. Gala crowdfundingu CrowdFest i spotkanie na Trasie Hejtbusters były pełne świetnych osób. Pojawiło się także wiele ciekawych wniosków i rozmów z pogranicza tematu hejtu i finansowania społecznego.

Dzień 1 – CrowdFest

Portal Wspieram.to zorganizował pierwszą w Polsce galę crowdfundingu. Każdy, kto był, wie, że to doskonały pomysł na podsumowanie wielu ciekawych akcji, które się odbyły i nagrodzenie ich twórców.

Marcin Galicki, założyciel i CEO Wspieram.to wręczył statuetki w 10 kategoriach. Na scenie pojawili się także prelegenci, pokazujący swoje case study i eksperci z branży. Zdecydowanie warto pojawiać się na takich wydarzeniach, aby poznać strategie i podejście stosowane przez najlepszych w branży.

Jedną z prelekcji poprowadził Michał Wawrzyniak, pokazując case study akcji HejtoHolik. Temat „Splendor and Zapie..ol” pokazał wiele aspektów prowadzenia własnej akcji, o których należy pamiętać.

Zobacz fragment wystąpienia Michała Wawrzyniaka na CrowdFest:

Nie możemy pominąć także faktu, że Michał dostał aż 2 statuetki podczas gali w kategoriach: Największa kampania roku i Najhojniejszy Mecenas! Ogromnie cieszymy się, że jego wkład w crowdfunding został doceniony. 🙂

CrowdFest-nagroda

Dzień 2 – Trasa #HejtBusters

W sobotę, w tym samym miejscu, w którym odbyła się gala, spotkaliśmy się w X punkcie Trasy #HejtBusters. Jak zawsze na początku uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w wernisażu obrazującym akcję #HejtoHolik.

Widząc zdjęcia oddające przebieg akcji Hejtbusters oraz Hejtoholiczne MentalFrame’y Michała pojawia się wiele przemyśleń. Sukces akcji oraz cytaty widoczne na obrazach pokazują, że nie warto przyjmować biernej postawy, kiedy pojawia się hejt. Nie warto też z nim walczyć, ale zawsze istnieje sposób, aby uniknąć przykrych konsekwencji.

Głównym wątkiem omówionym podczas warsztatu prowadzonego przez Michała był temat „Jak wygrać z hejtem w swoim otoczeniu?”.

Jednak pokażemy Wam tutaj w skrócie, aby Was zainspirować i ponownie zwiększyć świadomość na temat hejtu.

Jak wygrać z hejtem w swoim otoczeniu

Jak wygrać z hejtem w swoim otoczeniu?

1. Rozpoznaj nieprzyjaciela

Określ konkretnie, kto Cię hejtuje, a kto chce dobrze, ale źle to pokazuje. Dzięki temu od razu pojawi się w Twojej głowie, co najlepiej zrobić. Zwłaszcza, jeżeli jesteś po lekturze książki.

2. Szansa na poprawę

Jeżeli w pierwszym punkcie okaże się, że nie chcesz od razu zrywać relacji z tą osobą możesz dać jej szansę na poprawę. Jednak nie oczekuj, że ktoś się domyśli, jakiej relacji chcesz. Pokaż tej osobie odpowiednią postawę, czego dokładnie oczekujesz. Tylko wtedy będzie miała szansę to osiągnąć!

3. Ostateczna decyzja

Ten moment może być bolesny, ale nie możesz go uniknąć. Podsumuj czy wcześniejsi, potencjalni hejterzy faktycznie chcą pielęgnować relację z Tobą i wykonali kroki, aby to zrobić. Zwróć uwagę na konkrety, efekty, a nie obietnice. I zdecyduj czego chcesz mieć więcej w swoim życiu…

Mamy nadzieję, że to krótkie podsumowanie pomoże Ci mieć większą świadomość hejtu i jego konsekwencji oraz że dzięki temu, pozbędziesz się go ze swojego życia.

Do zobaczenia! 🙂

Hejtoholik_Szczecin-_MG_2768 Hejtoholik_Szczecin-_MG_2785 Hejtoholik_Szczecin-_MG_2774 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9711 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9991 Hejtoholik_Szczecin-_MG_2756 Hejtoholik_Szczecin-_MG_2720 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9956 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9983 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9975 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9969 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9901 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9870 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9827 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9811 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9756 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9782 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9739 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9715 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9677 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9673 Hejtoholik_Szczecin-IMG_0072 Hejtoholik_Szczecin-IMG_0059 Hejtoholik_Szczecin-IMG_0032

4 komentarze

 • Reply
  Sylwia
  Gru 12, 2015

  Bardzo wartościowe spotkanie. Wdrażając w życie wskazówki Michała z pewnością łatwiej będzie poradzić sobie z hejterami, których wokół nie mało. Dziękuję za przybycie do Szczecina Michale.

 • Reply
  Jakub Stach
  Gru 13, 2015

  Nie sądziłem, że przygotowanie do akcji Crowdfundingowej Hejtoholik trwało od 2012 roku :O sporo czasu ale też widać efekty jakie później ta akcja wywarła 🙂 mam takie jedno pytanie: Czy do każdej akcji, którą chciałbym zorganizować trzeba będzie przygotowywać się latami czy wystarczy dobry pomysł i np. pół roku przygotowań?

  • Reply
   MW Dream Team
   Gru 13, 2015

   To zależy, co chcesz osiągnąć i jakiego rodzaju akcję przeprowadzić. Jak już wiesz Hejtoholik miał mieć mocny wydźwięk i miał obudzić ludzi, stąd tak tak mocne przygotowanie. Ale jak widziałeś na CrowdFest wiele akcji można zrealizować w dużo krótszym czasie. Wszystko zależy od tego czym na ten moment dysponujesz, a ile jeszcze masz do zrobienia.

 • Reply
  Kamil
  Gru 20, 2015

  Imponująca jest akcja Hejtocholik, jej zasięg, ruch wokół, zaangażowanie, robi na mnie przeogromne wrażenie. Chylę czoła! Fantastyczna praca, której efekty sieją wiele dobra!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *