Film Trasa HejtBusters

Michał Wawrzyniak podczas CrowdFest 2015 – część 3/3

Przyszedł czas na trzecią część historii „Splendor and Zapie..ol”. Przeczytaj i dowiedz się więcej o kulisach oraz przygotowaniach akcji #Hejtoholik. Efekt, który widzisz dzisiaj, to LATA pracy. 🙂

Komentujcie pod filmem i piszcie, jak podoba Wam się casu study akcji?

 

PS. Tutaj znajdziesz poprzednie części, jeżeli Cię ominęły”

1/3: https://mwway.pl/hejtbusters-szczecin
2/3: https://mwway.pl/crowdfest-cz2

Film Trasa HejtBusters

Michał Wawrzyniak podczas CrowdFest 2015 – część 2/3

Na zeszłotygodniowej gali crowdfundingowej „CrowdFest” Michał Wawrzyniak poprowadził wystąpienie, w którym przedstawił case study akcji „Hejtoholik”. Jak wskazuje sam temat prezentacji „Splendor and Zapie..ol”, dowiesz się z niej o dwóch stronach…

Tutaj znajdziesz poprzednią część wystąpienia, jeżeli jeszcze nie widziałeś/aś: https://mwway.pl/hejtbusters-szczecin

Każdy widzi splendor i spijanie śmietanki z akcji, która odniosła sukces. Pracę, która została włożona w ten sukces, dużo trudniej zauważyć. Wie o tym każdy, komu udało się zrealizować swój projekt.

Zobaczcie sami i dajcie znać w komentarzach, jak wasze wrażenia po wystąpieniu. 🙂

Zobacz 2 z 3 części wystąpienia Michała Wawrzyniaka na CrowdFest:

Film Trasa HejtBusters 4

Szczecin – przybyliśmy, zobaczyliśmy i oczyściliśmy z hejtu :)

CrowdFest-nagroda

Dwa fascynujące dni w Szczecinie na dłuuugo zapadną w naszej pamięci. Gala crowdfundingu CrowdFest i spotkanie na Trasie Hejtbusters były pełne świetnych osób. Pojawiło się także wiele ciekawych wniosków i rozmów z pogranicza tematu hejtu i finansowania społecznego.

Dzień 1 – CrowdFest

Portal Wspieram.to zorganizował pierwszą w Polsce galę crowdfundingu. Każdy, kto był, wie, że to doskonały pomysł na podsumowanie wielu ciekawych akcji, które się odbyły i nagrodzenie ich twórców.

Marcin Galicki, założyciel i CEO Wspieram.to wręczył statuetki w 10 kategoriach. Na scenie pojawili się także prelegenci, pokazujący swoje case study i eksperci z branży. Zdecydowanie warto pojawiać się na takich wydarzeniach, aby poznać strategie i podejście stosowane przez najlepszych w branży.

Jedną z prelekcji poprowadził Michał Wawrzyniak, pokazując case study akcji HejtoHolik. Temat „Splendor and Zapie..ol” pokazał wiele aspektów prowadzenia własnej akcji, o których należy pamiętać.

Zobacz fragment wystąpienia Michała Wawrzyniaka na CrowdFest:

Nie możemy pominąć także faktu, że Michał dostał aż 2 statuetki podczas gali w kategoriach: Największa kampania roku i Najhojniejszy Mecenas! Ogromnie cieszymy się, że jego wkład w crowdfunding został doceniony. 🙂

CrowdFest-nagroda

Dzień 2 – Trasa #HejtBusters

W sobotę, w tym samym miejscu, w którym odbyła się gala, spotkaliśmy się w X punkcie Trasy #HejtBusters. Jak zawsze na początku uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w wernisażu obrazującym akcję #HejtoHolik.

Widząc zdjęcia oddające przebieg akcji Hejtbusters oraz Hejtoholiczne MentalFrame’y Michała pojawia się wiele przemyśleń. Sukces akcji oraz cytaty widoczne na obrazach pokazują, że nie warto przyjmować biernej postawy, kiedy pojawia się hejt. Nie warto też z nim walczyć, ale zawsze istnieje sposób, aby uniknąć przykrych konsekwencji.

Głównym wątkiem omówionym podczas warsztatu prowadzonego przez Michała był temat „Jak wygrać z hejtem w swoim otoczeniu?”.

Jednak pokażemy Wam tutaj w skrócie, aby Was zainspirować i ponownie zwiększyć świadomość na temat hejtu.

Jak wygrać z hejtem w swoim otoczeniu

Jak wygrać z hejtem w swoim otoczeniu?

1. Rozpoznaj nieprzyjaciela

Określ konkretnie, kto Cię hejtuje, a kto chce dobrze, ale źle to pokazuje. Dzięki temu od razu pojawi się w Twojej głowie, co najlepiej zrobić. Zwłaszcza, jeżeli jesteś po lekturze książki.

2. Szansa na poprawę

Jeżeli w pierwszym punkcie okaże się, że nie chcesz od razu zrywać relacji z tą osobą możesz dać jej szansę na poprawę. Jednak nie oczekuj, że ktoś się domyśli, jakiej relacji chcesz. Pokaż tej osobie odpowiednią postawę, czego dokładnie oczekujesz. Tylko wtedy będzie miała szansę to osiągnąć!

3. Ostateczna decyzja

Ten moment może być bolesny, ale nie możesz go uniknąć. Podsumuj czy wcześniejsi, potencjalni hejterzy faktycznie chcą pielęgnować relację z Tobą i wykonali kroki, aby to zrobić. Zwróć uwagę na konkrety, efekty, a nie obietnice. I zdecyduj czego chcesz mieć więcej w swoim życiu…

Mamy nadzieję, że to krótkie podsumowanie pomoże Ci mieć większą świadomość hejtu i jego konsekwencji oraz że dzięki temu, pozbędziesz się go ze swojego życia.

Do zobaczenia! 🙂

Hejtoholik_Szczecin-_MG_2768 Hejtoholik_Szczecin-_MG_2785 Hejtoholik_Szczecin-_MG_2774 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9711 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9991 Hejtoholik_Szczecin-_MG_2756 Hejtoholik_Szczecin-_MG_2720 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9956 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9983 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9975 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9969 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9901 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9870 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9827 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9811 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9756 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9782 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9739 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9715 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9677 Hejtoholik_Szczecin-IMG_9673 Hejtoholik_Szczecin-IMG_0072 Hejtoholik_Szczecin-IMG_0059 Hejtoholik_Szczecin-IMG_0032
Aktualizacje Trasa HejtBusters

Znowu ruszamy w Trasę HejtBusters! Następny Szczecin!

hejtoholik-wydarzenie-fb-szczecin

Już za tydzień znowu ruszamy w trasę #HejtBusters!
Tym razem 12.12.2015 spotykamy się w Szczecinie w Szczecińskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Jeżeli tak, jak My nie zgadzacie się na bezlitosne komentarze i docinki, które zamieniają się w podcinanie skrzydeł, nie może Was tam zabraknąć!
Udział w spotkaniu jest darmowy!

W sobotę ekipa Hejtbusters wraz z ICI ICI i robotem wybiera się do miasta promowanego jako pływający ogród (ang. Floating Garden). Miasto wypełnione zielenią i wodą w śródmieściu musi zostać oczyszczone z hejtu!

Pozornie wydaje nam się, że hejter jest bezkarny, a my nic nie możemy zrobić. Jesteśmy rozdarci pomiędzy naszymi ideami, a akceptacją społeczną. Boimy się, że stracimy znajomych i pozwalamy im na zbyt wiele.
Musisz sobie odpowiedzieć na bardzo, ale to bardzo ważne pytanie:

Kim jesteś?! Hejtoholikiem czy Hejtbusterem?!

Po której stronie chcesz stanąć?

Twoja obojętność i brak reakcji na hejtowanie może nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Warto powiedzieć

„Nie!”, „Dość!”, „Stop!”, „Już wystarczy!”, „Koniec z hejtem!”

Hejt nie może być traktowany jako norma społeczna. Musimy poszerzać naszą strefę mocy, w której nie zgadzamy się na internetowe trollowanie.

Podczas trasy #HejtBusters uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się czym jest hejtowanie. Jakie są jego rodzaje i jak się przed nim bronić. Michał omawiał też przeróżne techniki na uodpornienie się na hejt. Dowiedz się, co się dzieje w głowie hejtera na kolejnym spotkaniu.

Jeśli jeszcze nie miałaś lub nie miałeś okazji porozmawiać na ten temat to nie możesz przegapić kolejnego przystanku trasy #Hejtbusters – SZCZECINA.

Jak wziąć udział w spotkaniu?

 1. Możesz wziąć udział za DARMO. Po prostu przyjdź.
 2. Jeżeli wsparłeś nasz projekt na Wspieram.to to masz już bilet i gwarantowane miejsce na sali
 3. Kup bilet i zapewnij sobie gwarantowane miejsce na sali oraz dodatkowe bonusy. Bilet możesz kupić tutaj: https://mwway.pl/HejtBusters-Szczecin

Gdzie się spotykamy?
Technopark Pomerania
Sala konferencyjna Castanea, Budynek F2
ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin

Kiedy?
Sobota 12.12.2015
Rejestracja uczestników: 13:00 – 14:00
Warsztat z Michałem Wawrzyniakiem: 14:00 – 18:00 

Nie przyglądaj się obojętnie hejtowaniu! Twój brak reakcji powoduje, że i Ty się nim stajesz.

Do zobaczenia w Szczecinie! Razem oczyścimy polskie ulice z hejtu!

Zobacz zapowiedź trasy #Hejbusters

Aktualizacje

Przygotowujemy coś dla Was!

Właśnie przygotowujemy dla Was obiecanego ebooka / PDF ze skondensowaną wiedzą!

A Ci z Was, którzy nie wsparli nas kwotą, która umożliwiała nam podarowanie Wam książki #HejtoHolik, to koniecznie wpadnijcie na RETRANSMISJĘ z Milionowego Klubu. Dziś o 18:00 się rozpoczyna.

Jeśli Wam się spodoba i aktywujecie możliwość zdobywania i kupowania innych eventów, to książkę #HejtoHolik dostaniecie w prezencie od Michała! Więcej szczegółów zaraz po rozpoczęciu online show – nie spóźnijcie się.

=> Dziś 18:00 => https://mwway.pl/retransmisja

Pozdrawiamy,
HejtBuster Team

Aktualizacje

Odbiór książki HejtoHolika, jeśli była w Twoim pakiecie

Ci z Was, którzy wsparli nasz projekt #HejtoHolik czy #HejtBuster od progu 49 PLN, dostają również książkę HejtoHolik.

Możecie ją odebrać w niedzielę, podczas Milionowego Klubu, lub dopłacić do przesyłki – lub wybrać ebooka.

Pozdrawiamy,
HejtBusters Team

Aktualizacje Artykuły

Trasa HejtBusters #4 – Kraków – podsumowanie

W weekend 22-23 sierpnia ekipa Hejtbusters odwiedziła kolejne polskie miasto. Tym razem byliśmy w Krakowie!
Nasza przygoda w byłej stolicy Polski rozpoczęła się na Rynku Głównym, gdzie rozmawialiśmy z napotkanymi turystami, mieszkańcami Krakowa, młodzieżą i osobami starszymi. Spotkania, z tak licznym gronem zainteresowanych osób, okazały się być bezcennym doświadczeniem! Cieszymy się, że tak chętnie wspieracie naszą akcję i widzicie wartość w naszych działaniach. Tutaj usłyszeliśmy historię matki, której 7-letni syn stał się hejterem, a ona była bezradna wobec jego postawy. Na szczęście po szczerej rozmowie chłopiec zrozumiał, czym jest hejt i dołączył do grona hejtbusters! Cieszymy się, że możemy pomóc młodszemu pokoleniu.

Oczywiście nie mogło zabraknąć nas na Wawelu! Tam czekała miła niespodzianka… Grupa fanów Michała Wawrzyniaka i akcji Hejtoholik odnalazła nas bez problemu. Z niektórymi z nich spędziliśmy nawet 4 godziny! Dziękujemy Wam za zaangażowanie i energię!

Pod koniec dnia udaliśmy się do strażnika krakowskich murów, Smoka Wawelskiego, aby poprosić właśnie jego o opinię: Czy Kraków został oczyszczony z hejtu?! Gdy zobaczyliśmy buchający z jego paszczy ogień byliśmy pewni, że jesteśmy gotowi na następny dzień… czyli wystąpienie Michała Wawrzyniaka.

W niedzielę gościliśmy w niezwykłym miejscu – Centrum Sportu i Szkole Sztuk Walki IRBIS, w którym różne dyscypliny sportu łączone są z kulturą Dalekiego Wschodu! Znaleźliśmy się tam za sprawą dwóch niezwykłych osób: Andżeliki Stefańskiej – instruktorki Kung Fu, Reprezentantki Kadry Narodowej, wielokrotnej medalistki mistrzostw ogólnopolskich i międzynarodowych, instruktorki HardStyle Kettlebell oraz Piotra Kowalika – jednego z czołowych zawodników Kung Fu w Polsce, zdobywcy złotego i srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego w Chinach.

O godzinie 12:00 rozpoczął się wernisaż zdjęć i Mental Frame’ów, które tym razem mogła podziwiać ponad 50-osobowa sala. Zaraz po nim rozpoczęło się długo wyczekiwane wystąpienie Michała Wawrzyniaka!
Uczestnicy szkolenia dostali naprawdę olbrzymi zastrzyk wiedzy, a Michał poruszył wiele wątków! Możemy podzielić się z Tobą kilkoma case’ami..;)

Michał zdradził obecnym na sali, że hejtera nie powinni reklamować, a wręcz przeciwnie – to on staje się dla nas darmową promocją ! Jednak najpierw trzeba nabyć odpowiedni poziom odporności, aby wdrążyć takie rozwiązanie w życie. To właśnie internetowy troll może generować ruch na Twoich stronach internetowych i w biznesie.
Pozornie wydaje się, że marzenia są tematem, który będzie budził wyłącznie pozytywne emocje. Okazuje się jednak, że mogą stać się pożywką dla hejtera! Czy wiedziałeś, że gdy innych przerasta Twoja skala marzeń, może to doprowadzić do hejtu? Okazuje się, że jest to fakt.

Jeżeli kiedykolwiek padłeś ofiarą hejtu czy zastanawiałeś się, jak dużo czasu poświęciłeś na dyskusję z trollem? Zapewne sporo. Następnym razem zadaj sobie pytanie: czy nie lepiej byłoby spożytkować tę energię na czas rozmowy z bliskimi czy zabawę z dzieckiem?

Zachęcamy Cię do komentowania i dzielenia się z nami swoimi przemyśleniami związanymi z poruszonymi wątkami: zarówno jeżeli byłeś z nami na sali jak i po przeczytaniu tekstu!

10927838_10153599975124846_129476684694964827_o
« 1 z 14 »
Aktualizacje Artykuły

Trasa HejtBusters #3 – Warszawa – podsumowanie

8-9 sierpnia spędziliśmy dwa upalne dni w Stolicy – Warszawa została oczyszczona z hejtu! Nie przeszkodziły nam nawet rekordowo wysokie temperatury!

W sobotę ekipa Hejtbusters wraz z Ici Ici i robotem odwiedziła Starówkę oraz Pałac Kultury. To właśnie w tych dwóch miejscach zadaliśmy warszawiakom najważniejsze pytanie: Kim jesteś?! Hejtoholikiem czy Hejtbusterem ?!

Jak się okazało, na swojej drodze nie spotkaliśmy żadnego hejtoholika! 🙂 Napotkane osoby chętnie dopytywały nas o ideę kampanii oraz opowiadały o swoich przeżyciach związanych z hejtem. Matki zwracały uwagę na skalę tego zjawiska już w szkołach podstawowych. Młodzi ludzie nie chcą godzić się na to by hejt stał się zjawiskiem powszechnym i akceptowanym społecznie. Warszawiacy wykazali się olbrzymim zaangażowaniem podczas rozmów z nami! To fantastyczne, że dzielicie się swoimi doświadczeniami! Cieszymy się, że zarówno sama akcja jak i idea niwelowania hejtu ma tak wielkie poparcie. Z przyjemnością odpowiadaliśmy na liczne pytania Warszawiaków głodnych wiedzy.

W niedziele spotkaliśmy się z uczestnikami trasy Hejtbusters w klimatycznym LABlife – miejscu, gdzie artyści, biznesmeni i ludzie o otwartych umysłach spędzają czas na wspólnym rozwoju. Na gości czekał brunch przygotowany przez restaurację La BlaBla. Nikt nie mógł się oprzeć jedzeniu, które nam zaserwowano!

Od godziny 12:00 można było podziwiać wernisaż zdjęć, dokumentujący najważniejsze momenty kampanii „Hejtoholik”. Niesamowite fotografie oraz ogromne Mentalframe’y, czyli designerskie grafiki połączone z inspirującym przekazem Michała Wawrzyniaka , w tym przypadku odnoszącym się do tematu hejtu, robią wrażenie! Wernisaż umożliwił odbiorcom znalezienie chwili czasu na refleksję i głębsze przemyślenia związane z konsekwencjami oraz źródłem hejtu. Tak mocne obrazy na pewno zostaną na długo w ich pamięci!

Punktem kulminacyjnym było spotkanie z twórcą kampanii w restauracyjnych ogródkach. Podczas wernisażu zgormadzeni ludzie nie mogli doczekać się momentu rozpoczęcia wystąpienia Michała, gromadząc się licznie wokół niego i z zaciekawieniem chłonąć każdy jego przekaz. Zainteresowanie tematem hejtu było tak olbrzymie, że rozpoczęliśmy je wcześniej ! 4-godziny przepełnione wnioskami, nieocenioną wiedzą i możliwością ciągłej interakcji z autem książki „Hejtoholik” to bezcenny czas.

Uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się, w jaki sposób radzić sobie z problemem hejtu oraz jak wobec niego postępować. Michał udowodnił, że obojętność wobec tego zjawiska jest najgorszą z możliwych postaw, niesie za sobą szereg negatywnych konsekwencji. Poprzez obojętność zaczynamy traktować hejt jako normę społeczną. Warto dodać, że hejterskie fanpage tworzą strefę mocy internetowych trolli.

Trasa_Hejtbusters_Ekipa
« 1 z 13 »

Już niedługo kolejne miasto i ogromna dawka wiedzy!

Do zobaczenia w Krakowie!

Aktualizacje

HejtoHolik zawitał do Łomży i wkrótce Ełk!

HejtoHolik zawitał do Łomży i wkrótce Ełk!

A my wprowadzamy nowe opcje. Masz kilka rodzajów wejściówek:

1 rodzaj wejściówki : wsparcie akcji (sprawdź e-maila, zaznaczaliście miasta).

2 rodzaj wejściówki : chcesz nas wesprzeć, kupujesz bilet lub książkę =>

3 rodzaj wejściówki – DARMOWY.

Uwaga! Ilość miejsc na sali jest ograniczona. Jeżeli chcesz zagwarantować sobie miejsce na sali, możesz kupić bilet: https://mwway.pl/hejtbusters-bilety

****************************

Zobacz nasz plan i sprawdź, gdzie i kiedy możemy się spotkać:

ŁOMŻA Piątek
11:00 – 12:00 – Rejestracja
12:00 – 16:00 – Warsztat HejtoHolik z Michałem Wawrzyniakiem

MIEJSCE: Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, ul. Akademicka 14, Aula 315 (3. piętro)

EŁK – Sobota
13:00 – 14:00 – Wystąpienie Michała Wawrzyniaka na ‪#‎SuperMamach‬
MIEJSCE: Ełckie Centrum Kultury, ul Wojska Polskiego 47

EŁK – Niedziela
12:00 – 13:00 – Rejestracja
13:00 – 17:00 – Warsztat HejtoHolik z Michałem Wawrzyniakiem
MIEJSCE: Ełckie Centrum Kultury, ul Wojska Polskiego 47

Do zobaczenia!

‪#‎HejtoHolik‬ czy ‪#‎HejtBuster‬ ?!